همانطور که در بخش قبل به صورت کلی اشاره شد، این رویداد فناورانه در راستای توسعه و پرورش استعدادهای فناورانه کودکان و نوجوانان، بخشی را با عنوان خانه خلاقیت و فناوری کودک و نوجوان مخصوص کودکان و نوجوانان در نظر گرفته است. این بخش، به منظور ارتقاء خلاقیت و توانایی‌های فنی کودکان و نوجوانان در حوزه فناوری‌های روز از جمله حل مسائل معین شده با خلاقیت و نوآوری و ساخت ربات برای انجام وظایف از پیش تعیین شده برگزار می‌شود. در این رویداد، با استفاده از چالش‌های فناورانه، مبتکرانه و جذاب در زمینه فناوری‌های خلاقانه ساخت ربات‌ها، کودکان و نوجوانان می‌توانند خلاقیت، تفکر محور شکل گیری مسئله و حل آن را تجربه کنند.
خانه خلاقیت و فناوری کودک و نوجوان با همکاری متخصصان مجرب و معتبر در حوزه‌های مختلف از جمله رباتیک، فرصتی مناسب برای دست‌یابی به مهارت‌های علمی و فنی در دانش‌آموزان و جوانان فراهم می‌کند. این رویداد، فرصتی استثنایی برای آشنایی با فناوری‌های نوین، یادگیری مفاهیم پایه رباتیک، پیاده‌سازی پروژه‌های خلاقانه و برقراری ارتباط با همتایان هم سن و سال خواهد بود. در نهایت، برترین ایده‌ها و پروژه‌های ارائه شده در رویداد، توسط هیئت داوران متخصص ارزیابی و جوایز ارزشمندی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
رویداد بین المللی راینوکاپ ایران، به عنوان یک سکوی علمی و آموزشی، کودکان و نوجوانان را به عالم فناوری و رباتیک رهنمون می‌کند و امکان اکتشاف و پیشرفت در این حوزه را برای آن‌ها فراهم می‌سازد. کشف اجسام در زیر زمین با عنوان کاوشگر ماه، مبارزه دستاوردهایی که برای جنگیدن آماده شده اند، حمل پست شهری و سایر دستاوردهای فناورانه کودک و نوجوان بخشی از این خانه است. با شرکت در این رویداد، در آینده‌ای نزدیک میتوان شاهد رشد خلاقیت و توانمندی‌های بی‌نظیر کودکان و نوجوانان در زمینه علم و فناوری بود.